O Blogu

SprawnymByć.pl to blog o powrocie do zdrowia z przebytej kontuzji i jest odpowiedzią czego sam szukałem. Czyli jak wracać do zdrowia, wyleczyć się zdroworozsądkowo i z pozytywnym nastawieniem. We wszystkich momentach unieruchomienia pragnąłem aby ktoś mnie prawidłowo prowadził, motywował, dawał kopniaka do działania więc sam zacząłem to robić. Wciąż zmagam się ze złamaniem i pewnie jestem gdzieś w środku drogi do pełnej sprawności. Na szczęście tymczasowo. Tak właśnie lubię o tym myśleć – czasowe unieruchomienie. Słowo ‚czasowe’ ma tu kluczowe znaczenie bo wprowadza do twojego mózgu myśl, że powoli wszystko wróci do normy. Choć po drodze czeka sporo wyrzeczeń, walki z niedoskonałością i fizycznymi ograniczeniami. Wierzę, że z większości kontuzji, z odpowiednią dawką determinacji i samozaparcia, można wrócić do całkowitej sprawności wracając do świata silniejszym i mam nadzieję, że o wiele mądrzejszym.

 

Piszę głównie dla siebie, aby z perspektywy czasu mieć wgląd do całej drogi leczenia i zapamiętać ten czas na dłużej. Plan od początku był taki, aby być maksymalnie wydajnym i dobrze wykorzystać więcej wolnego czasu. Ten blog jest właśnie jedną z takich rzeczy. Nauką nowych umiejętności czyli obsługi WordPressa 🙂 Opisuję tutaj swoje doświadczenia, etapy zrostu kości i powrotu do sprawności. A niebawem proces rehabilitacji oraz pierwsze kroki sportowe by znów zacząć biegać.

 

Początek bloga miał miejsce 16 sierpnia 2016 roku tuż po operacji. Stopniowo, wraz z powrotem do pełnej sprawności, chcę mieć tutaj kolejne artykuły opisujące coraz lepsze rezultaty zdrowotne i sportowe, aż do osiągnięcia celu w postaci przebiegnięcia półmaratonu. Dlaczego akurat półmaraton (a nie maraton)? Ponieważ to wystarczy aby symbolizował on 100% zdrowia i sprawności mojego organizmu.

Zachęcam do wymiany opinii i to co myślisz w komentarzach pod artykułami.
Dzięki i do zobaczenia na bieżni! 😉

 

 

Na koniec jedna uwaga:
Zdaję sobie sprawę, że każdy ma własne historie, często znacznie gorsze a wręcz tragiczne związane z kwestiami zdrowotnymi. Kontuzja kontuzji nierówna i swoimi tekstami naturalnie nie odnoszę się do wszystkich przypadków. Proszę, miej to na uwadze czytając tą stronę.

Blog ten nie jest profesjonalnym poradnikiem. Nie jestem fizykoterapeutą ani kwalifikowanym rehabilitantem. Wszystkie opisy podyktowane są moim własnym doświadczeniem oraz subiektywnymi opiniami. Każdy z Was powinien wiedzieć na co może sobie pozwolić, a najlepiej warto konsultować się z odpowiednimi specjalistami i lekarzem.

 

 

noga w gipsie     rtg_kostki11     orteza_kule